Šárka Moudříková Základy NVC OL 20.5.2022

30. 07. 2023

Největší efekt, který po kurzu pozoruji, je, že jsem si mnohem víc vědomá toho, co právě potřebuju. Jsem i víc schopná si ty potřeby pojmenovat, a pokud je to něco, co si dokážu dát sama, tak se snažím, pokud to jde, tu potřebu naplnit. Měla jsem takový aha moment, kdy jsem večer nechala děti hrát si s mužem a odešla nahoru uklízet, a když jsem vylezla schody, tak jsem si uvědomila, že si vlastně hrozně moc potřebuju odpočinout. Tak jsem si pustila seriál, a když o dvacet minut později přišly děti, tak jsem byla nejen uvolněná a v dobré náladě, ale navíc jsme i ten úklid v pohodě stihli.

Co mi naopak zatím nejde, je říkat si o pomoc někomu dalšímu. Většinou se bojím, že to nedokážu říct dost dobře a vzniknou akorát negativní emoce a všechno se to jen zhorší, a nejdu do toho. Takže tohle bych chtěla potrénovat na těch prosbách, kdy jsem ještě v pohodě a na splnění té prosby mi zas až tak nesejde.

Celkově jsem si kurz moc užila vždycky po lekci jsem se cítila nabitá, měla energii zkoušet věci nově a zároveň se cítila uvolněná, abych pustila z rukou touhu příliš kontrolovat okolí. Myslím, že i děti často poznaly, že nenajíždím automaticky na to, co dělám obvykle. Vydrželo mi to většinou tak do poledne následujícího dne:-)

Mám v hlavě spoustu otázek a spoustu věcí se ve mně ještě musí usadit, na spoustu věcí chci ještě přijít. Celkově vnímám kurz jako úsek cesty, kterou někam jdu.

Moc díky, že jsem s vámi mohla být.

Aktuální akce