Moje zaměření

Pracuji s lidmi, kteří hledají svůj talent, nové uplatnění, chtějí se postavit na vlastní nohy nebo stabilizovat firmu. S tím často souvisí i druhá oblast, kterou se zabývám. Tou je osobní rozvoj jako takový. Dotýká se otázek sebevědomí, sebedůvěry, vědomí vlastní hodnoty a ostatních témat, která souvisejí se vztahem člověka k sobě samému, a tím se všemi vztahy, do kterých vstupujeme.

Pomáhám lidem porozumět vlastním schopnostem a najít cestu k pokladu ukrytému hluboko uvnitř, k jejich potenciálu. S mojí pomocí dokáží velmi efektivně využívat také svůj čas a naladit rovnováhu v celém životě. Krok za krokem nacházíme přesvědčení, která jim do té doby bránila jít vlastní cestou směrem k jejich představě o úspěchu.

Vytváříme nové návyky, posilujeme sebedůvěru i sebevědomí. Pokud narazíme na nervozitu, netrpělivost, trému, strach, depresi, úzkost či vztek, přivítáme je jako nejlepší přátele, kteří pro nás mají důležitou informaci. Porozumění vlastním emocím je klíčem, který odemyká pokladnici naší vnitřní motivace. A také nás chrání před nepříjemnými důsledky chronického stresu. Pochopení toho, co se děje na jemnějších úrovních našeho já, představuje téměř univerzální řešení drtivé většiny překážek, které se nám staví v životě do cesty. Rozhodování je pak mnohem snazší a jasnější a vede přímočařeji k vytouženému výsledku.

Jaké jsou často řešené pracovní otázky?

Mám moc práce a málo času, nestíhám a rodina trpí. Jsem na volné noze, ale pořád jen honím čas. Rád bych se postavil na vlastní nohy. Nevím, jak do toho. Rozeběhl jsem firmu a chtěl bych ji nastartovat k růstu. Frustruje mě chodit do práce, kde mě to nebaví. Nevím ale, co by mě bavilo.

Jaké jsou příklady témat osobního rozvoje?

Chybí mi dostatek sebevědomí, sebedůvěry, nebo prostě nevím, jak do toho. Jsem příšerně nervózní, když mám mluvit před lidmi. V práci mi chybí důvěra. Jsem pořád pod kontrolou, jako malé dítě. Bere mi to chuť něco dělat. Neberou mě do hry. Moje zkušenosti nic neznamenají. Jsem jen robot, co má vykonávat příkazy. Chtěl bych, aby mě uznávali. Chci žít po všech stránkách spokojený život, ale nevím, jak na to. Trápí mě vztahy s blízkými.

Jako facilitátor a mediátor pracuji se skupinami v pracovní sféře, jejichž zájmem je dospět rychleji ke společnému řešení, nebo nalézt východisko ze vztahově náročné situace.