EMPATICKÝ KONTAKT – Nenásilná komunikace pro mírně pokročilé

 

Pro ty, kteří se již seznámili se základy konceptu Nenásilné komunikace, je tu pokračování v podobě dalšího sebepoznávacího workshopu, který bude zaměřen na empatický kontakt se sebou i s druhými.

Empatii chápu jako schopnost naladit se na sebe nebo na druhou osobu, na naše prožívání, záměry, pocity a potřeby, na to živé v nás. Vnímám jí jako totální, bezpodmínečné přijetí sebe nebo toho druhého a jako důvěru v to, že tak, jak jsme, jsme v pořádku. Tvoříme tak kontakt s tím, co je v nás živé. Empatie je schopnost být přítomen tomu, co právě je, ať je to radost nebo bolest.

CO VÁS ČEKÁ?

Čeká vás nezbytná míra teorie, kterou využijeme k prohloubení sebeuvědomění a využijeme ji v praktických cvičeních.

Velká část bude zaměřena na praktická cvičení v menších skupinkách a na společné zkoumání, objevování a sdílení.

Pracovat budeme s modelovými situacemi i s konkrétními situacemi, které nám přináší život.

TO HLAVNÍ, CO SI MŮŽETE ODNÉST

Prozkoumáme, jak obvykle reagujeme, když slyšíme kritiku nebo cokoliv, co je nám nepříjemné.

Ponoříme se hlouběji do sebe, abychom našli zdroje, které nám umožní změnit naučené reaktivní jednání v komunikaci, která napomáhá porozumění a dorozumění se.

Prohloubení kontaktu se sebou nám umožní postupně se osvobodit z boje v naší mysli a žít ve větším klidu a rovnováze.

Pomůže nám i uvolnit naši vnitřní pohodu ze závislosti na chování druhých.

Vyzkoušíme si, jak můžeme udržovat kontakt s druhým člověkem bez ohledu na formu jeho komunikace.

Položíme základy empatickému kontaktu, který má doslova léčivé účinky a pomáhá uzdravit konflikty a neporozumění.

Získáte inspiraci, jak zůstat v kontaktu s vaší vnitřní silou i v náročných situacích.

PRO KOHO JE WORKSHOP URČEN?

Pro ty, kteří mají za sebou alespoň dva dny praktického workshopu Nenásilné komunikace, a dokáží tedy pojmenovat a odlišit své pocity a potřeby od různých myšlenkových forem.

Pro ty, kteří vnímají, jak moc nás ovlivňují myšlenky, které se prohánějí naší myslí, jak velké bariéry staví mezi nás a druhé lidi, jak silný vliv mohou mít na naše jednání, pokud to připustíme.

Pro ty, kteří se chtějí rozhodovat skutečně svobodně o svých reakcích na tento svět a chtějí se naučit, jak se vracet do svého středu.

Empatický kontakt ocení všichni rodiče, průvodci, učitelé a pečovatelé o děti a mládež.

Hlubší pochopení toho, co se v nás odehrává v reakci na okolní svět, a transformace našich soudů a domněnek, představují jednu z nejlepších prevencí vyhoření u všech pomáhajících a podporujících profesí, které znám.

Pochopení, jak jinak lze naslouchat lidem, kteří uvízli ve svých domněnkách a jejich jednání je řízeno emocí, může být užitečné všem, kterým záleží na kvalitě mezilidských vztahů, a kteří chtějí se svým okolím vycházet v míru bez ohledu na to, jak druzí jednají.

TERMÍN

Sobota a neděle od 9:30 do 17:30 hod.
15. – 16.4. 2023

REZERVACE A CENA

Chcete-li si rezervovat místo, postupujte podle následujících pokynů.
Pod oranžovým tlačítkem „PŘIHLÁSIT,“ které je na této stránce, najdete registrační formulář. Ten prosím vyplňte a odešlete.

Vyplněním a odesláním registračního formuláře současně také souhlasíte s OBCHODNÍMI PODMÍNKAMI. Ty mnoho z nás z různých důvodů nečte. Učíme se, jak vnést více života a smyslu i do tohoto formálního kroku. Přečtením OBCHODNÍCH PODMÍNEK se můžete ujistit, zda jsme i v této formální záležitosti za jedno.

Po vyplnění online přihlášky vzniká nezávazná rezervace místa. Přihláška je závazně potvrzena zaplacením ZÁLOHY na účet, jehož číslo a variabilní symbol obdržíte e-mailem po vyplnění online přihlášky.

Výše zálohy je: 1000 Kč

Po skončení kurzu dostanete e-mail s informacemi, jak doplatit kurzovné. O doplacení vás prosíme do týdne po ukončení kurzu. Chceme, aby lidé věděli, za co platí, a rozhodovali se o částce spíše z vděčnosti za to, co jim kurz přinesl než z povinnosti.

Celková částka za kurz včetně zálohy: 2500 až 4500 Kč

Nabízíme možnost zvolit si částku, která se nachází v uvedeném rozmezí, podle vaší finanční situace, vnímané hodnoty workshopu a ochoty přispět k finančnímu zajištění organizátorky a lektorky.

Nižší částka umožňuje přístup k poznání těm, kteří mohou být ve finanční nouzi.

Střední částka pomáhá zajistit udržitelnost a pokračování naší práce.

Vyšší částkou usnadňujete přístup k seberozvoji těm, kteří nemají momentálně dostatečné finanční zdroje. Díky za vaše přispění.

STORNO PODMÍNKY

Život někdy přináší těžko předvídatelné změny. Pokud něco takového nastane a vy se odhlásíte nejpozději do 7 pracovních dnů před začátkem workshopu, bude vám vrácena zpět záloha v plné výši přijaté platby.
Zohledňujeme tak nepředvídatelnost ve vašem životě i možnost změnit rozhodnutí a současně bereme ohled na udržitelnost a efektivitu našeho fungování. Více informací se dozvíte v Obchodních podmínkách.

KONTAKT

Organizátorka kurzů Jarmila Klimešová: jarmilaklimesova@gmail.com, tel. 732 552 575. Ta vám odpoví i na vaše případné dotazy.

Na společné objevování se těší

Koučka a lektorka Helena

 

Fotka od Anastasiya Babienko z Pixabay