Denisa Bláhová Základy NVC 19.9.2022

30. 07. 2023

Pro mě to byly dva dny plné upřímné snahy všech zúčastněných změnit své vlastní vzorce a pochopit co mohou dělat sami v situacích, které se jeví jako komunikačně těžké. Líbilo se mi pozvolné tempo, bylo tak možné velmi dobře základy nenásilné komunikace pochopit.

Skvělé bylo, že jsme poměrně záhy přešli k praktickým cvičením ve dvojicích, ihned jsme mohli trénovat a zkoušet, zda to funguje. Já se profesně věnuji facilitaci a mentoringu pro jednotlivce i skupiny. Lektoruji své kurzy a působím i uvnitř firem v rámci projektů či vyjasňování věcí mezi manažery či majiteli. Používám různé jiné postupy a metody a nenásilná komunikace mi k tomu přináší způsob, jak to možná celé ještě zjednodušit :-).

Moc se mi líbí Helenin noblesní přístup, klidný prostor, který pro všechny vytvořila a schopnost zapojit každého účastníka, aniž by na něj tlačila. Každý se naplno účastnil, každý byl ochotný sdílet co mu v rámci kurzu šlo a co ne.  Osobně mi kurz ukázal, že v osobním životě není vždy má komunikace srozumitelná a jasná pro okolí. Takže pěkně trénuji v rámci rodiny a též v situacích, kde na tom mám zájem osobní (sousedé, širší rodina, známí a další osoby, kde je nutné dojít k dohodě).

Děkuji za pěkný čas.

Aktuální akce