UMĚNÍ DIALOGU – Nenásilná komunikace pro středně pokročilé

termín: 8. a 9.6.2024 9:30 - 17:30 hod.
místo: Dayal, Vyšehradská 43, Praha 2
cena: 2500 - 5500 Kč
přihlasit

 

Pokud jste zvládli základy konceptu Nenásilné komunikace a dokážete i vytvořit empatický kontakt s druhým člověkem, otevírá se vám další možnost růst a objevovat komunikační dovednosti prostřednictvím sebepoznávacího workshopu, který bude zaměřen na dovednost vést a udržovat dialog i v náročných situacích.

Pod pojmem dialog vnímám situaci, kdy dva lidé rozmlouvají tak, že je vždy jeden, který naslouchá se záměrem porozumět druhému. Nejedná se tedy o dva prolínající se monology nebo stav, kdy se jeden či oba snaží přesvědčit druhého o své pravdě.

Dialog je něco jako tanec mezi upřímností o sobě a empatickým kontaktem s druhou osobou. Upřímností míním takové sebevyjádření, které přináší pravdu o tom, co se v člověku odehrává, způsobem, který je respektující vůči druhé osobě. Upřímnost chápu jako vyjádření a informaci o mně, nikoliv hodnocení osoby nebo chování druhého člověka.

Pro udržování plynulosti toku komunikace v dialogu poslouží několik forem nástroje, kterému se říká prosba. Tento nástroj pomáhá také vnést více života do debat, které mohou být jinak únavné, např. do pracovních porad.

CO VÁS ČEKÁ?

Čeká vás nezbytná míra teorie, kterou využijeme k prohloubení sebeuvědomění a využijeme ji v praktických cvičeních.

Velká část bude zaměřena na praktická cvičení v menších skupinkách a na společné zkoumání, objevování a sdílení.

Pracovat budeme s modelovými situacemi i s konkrétními situacemi, které nám přináší život.

TO HLAVNÍ, CO SI MŮŽETE ODNÉST

Pochopení toho, jak můžeme být pravdiví v každé situaci, aniž to ohrozí náš vztah.
Co se skrývá pod slovem autenticita a o kolik svobody a volného prostoru dokáže obohatit náš život.

Porozumění tomu, jak mocným nástrojem je prosba, jaké má podoby a kdy a jak nám může pomoci pečovat o porozumění ve vztahu.

Nástroje, jak pečovat o propojení s druhou osobou a udržovat atmosféru porozumění i tehdy, když mi v tom ten druhý nepomáhá.

Co to znamená přijmout 100 % odpovědnosti za dialog.

Prožitek autentického dialogu, komunikačního tance, v němž jsou oba vyslyšeni.

PRO KOHO JE WORKSHOP URČEN?

Pro ty, kteří mají za sebou alespoň čtyři dny praktického workshopu Nenásilné komunikace a dokáží pojmenovat a odlišit své pocity a potřeby od různých myšlenkových forem a utvořit alespoň základní empatický kontakt s člověkem, který se ztrácí v myšlenkách a emocích.

Pro ty, kteří v sobě mají odhodlání domluvit se i s lidmi, kteří se právě ztrácejí v emocích a ve vlastních domněnkách.

Umění vést dialog se podle mne hodí úplně všem lidem, kterým záleží na kvalitě mezilidských vztahů, které vytvářejí.

Pochopení podstaty autenticity a upřímnosti může zaujmout všechny ty, kteří si cení své vnitřní svobody. Nic neskrývat a nepředstírat shledávám velice osvobozujícím.

Umění dialogu může být velmi inspirativní pro všechny rodiče, průvodce, učitele a pečovatele o děti a mládež, protože představuje nástroj, který nám pomáhá být čitelnými pro druhé, domluvit se a dospět ke společné dohodě.

TERMÍN

Sobota a neděle od 9:30 do 17:30 hod.
8. – 9.6. 2024

REZERVACE A CENA

Chcete-li si rezervovat místo, postupujte podle následujících pokynů.
Pod oranžovým tlačítkem „PŘIHLÁSIT,“ které je na této stránce, najdete registrační formulář. Ten prosím vyplňte a odešlete.

Vyplněním a odesláním registračního formuláře současně také souhlasíte s OBCHODNÍMI PODMÍNKAMI. Ty mnoho z nás z různých důvodů nečte. Učíme se, jak vnést více života a smyslu i do tohoto formálního kroku. Přečtením OBCHODNÍCH PODMÍNEK se můžete ujistit, zda jsme i v této formální záležitosti za jedno.

Po vyplnění online přihlášky vzniká nezávazná rezervace místa. Přihláška je závazně potvrzena zaplacením  ZÁLOHY na účet, jehož číslo a variabilní symbol obdržíte e-mailem po vyplnění online přihlášky.

Výše zálohy je: 1500 Kč

DOPLATEK

Po skončení kurzu dostanete e-mail s informacemi, jak doplatit kurzovné. O doplacení vás prosíme do týdne po ukončení kurzu. Chceme, aby lidé věděli, za co platí, a rozhodovali se o částce spíše z vděčnosti za to, co jim kurz přinesl než z povinnosti.

Celková částka za kurz včetně zálohy: 2500 až 5500 Kč

Nabízíme možnost zvolit si částku, která se nachází v uvedeném rozmezí, podle vaší finanční situace, vnímané hodnoty workshopu a ochoty přispět k finančnímu zajištění organizátorky a lektorky. Z praktických důvodů je možné volit z částek 2500, 3000, 3500, 4000, 4500, 5000 a 5500 Kč.

Nižší částka umožňuje přístup k poznání těm, kteří mohou být ve finanční nouzi.

Střední částka pomáhá zajistit udržitelnost a pokračování naší práce.

Vyšší částkou usnadňujete přístup k seberozvoji těm, kteří nemají momentálně dostatečné finanční zdroje. Díky za vaše přispění.

STORNO PODMÍNKY

Život někdy přináší těžko předvídatelné změny. Pokud něco takového nastane a vy se odhlásíte nejpozději do 32 dnů před začátkem workshopu, bude vám vrácena zpět záloha v plné výši přijaté platby. Tento termín je současně pro nás dnem, kdy závazně potvrzujeme rezervaci prostoru a je proto pro nás důležité mít přiměřenou předvídatelnost ohledně počtu účastníků.

Zohledňujeme tak nepředvídatelnost ve vašem životě i možnost změnit rozhodnutí a současně bereme ohled na udržitelnost a efektivitu našeho fungování. Více informací se dozvíte v Obchodních podmínkách.

KONTAKT

Organizátorka kurzů Jarmila Klimešová: jarmilaklimesova@gmail.com, tel. 732 552 575. Ta vám odpoví i na vaše případné dotazy.

Na společné objevování se těší

Koučka a lektorka Helena

 

Fotka od Sofia Shultz z Pixabay

Reference na kurz

Veronika Tománková

Moc děkuji, jsem obrovsky vděčná že jsem díky Vám našla nejen cestu, ale především porozumění aplikaci nenásilné komunikace do svého života. Za mě jde o léčivý přístup sama k sobě, tak k ostatním lidem. V lidech nadále nevidím někoho koho bych se měla nebo mohla bát, ale stejně živého tvora, sobě si rovného s kterým víc než jindy chci navázat kontakt a nadále nacházet a probádat svou vlastní upřímnost.

Helena svou empatii a živým důkazem jejího bytí a klidem a zároveň otevřeností o jejích procesech životem, otevírá krásný prostor a inspiraci se učit rozvíjet, být empatický k sobě a ostatním.

Za mě nejhezčí nástroj a přístup, jak být.