Sedm pilířů spokojeného života

V životě zažíváme chvíle plné radosti, kdy se vše daří a jde od ruky. Někdy ale přijde období, kdy nám život předvádí svou méně vlídnou tvář. Zdá se, že ať děláme, co děláme, stejně se všechno pokazí. Člověk tak může snadno začít ztrácet pevnou půdu pod nohama. V takové situaci se často snažíme zrychlit, jako bychom se snažili všem těm nepříjemnostem utéct. Ve skutečnosti jen více a více opakujeme stále totéž, tak není divu, že se v našem životě nic k lepšímu nemění.Leckdy hledáme chyby mimo nás, u těch ostatních, nebo je alespoň svalujeme na nepřízeň osudu či okolností.

 Cesta z takového bludného kruhu je jen jedna. Zastavit se. Nejlépe úplně a zejména uvnitř, v naší mysli. Právě tam totiž potřebujeme začít. Svůj život dokážeme doopravdy měnit pouze zevnitř sama sebe. Vyzkoušela jsem v životě oba přístupy a vím, že měnit svět a lidi kolem, nemá nejmenší šanci na úspěch. Jediný tvor na této planetě, jehož myšlení a tím i prožívání a chování mohu skutečně ovládat a měnit, jsem jen já sama.

 Cesta od oběti k tvůrci života nemusí být tím nejsnazším, co kdy zažijeme. Vím jen s naprostou jistotou, že stojí za to. Jak vypadaly první kroky k mojí vnitřní svobodě a radosti si můžete přečíst v e-booku Sedm pilířů spokojeného života. Inspirujte se, jak se sedmi kroky dostat zpět do harmonie. Každý z opěrných pilířů vnitřní spokojenosti je pro snadné porozumění bohatě ilustrován skutečnými životními příběhy.

Můžete si také přečíst, co o knize napsali někteří čtenáři. 

Dobrý den, včera jsem si stáhla a hned jedním dechem přečetla váš ebook. Můžu vám říct, že nic lepšího a přehlednějšího jsem ještě nečetla. Jedním slovem nádhera 🙂 Moc vám děkuji. Srozumitelně jsem pochopila vše, o čem píšete, a přijde mi, že ze mne vše spadlo, a konečně jsem pochopila, o čem je řeč, když se řekne práce na sobě. Pracuji na sobě již delší čas, ale tohle je prostě bomba. Díky, díky, doufám, že bude vice takových věcí.

Děkuji a hezký den Pavla Lunáková 🙂

7 pilířů jsem dostala k přečtení v době, kdy jsem se zamýšlela nad svým životem. Co se mi děje, proč se mi to děje, jak funguji, o co se opírám. Aha! A mám já také nějaké pilíře? A jaké? A jak s nimi zacházím? Měla jsem těch pilířů plnou hlavu. Ve dne, v noci, v práci i mimo ni. Pořád. Stále jsem dohledávala, jak reaguji, co mě zlobí a co ne. A hlavně jak se cítím. Dobře? Špatně? A proč? Chci se cítit dobře. Co s tím mohu udělat? V tom mi ty pilíře byly skvělým průvodcem. Na názorných příkladech jsem si uvědomovala své pocity a reakce a viděla jsem, jak funguji. A tak si nyní stavím své pilíře a opírám se o ně. Jsem klidnější, tolerantnější a trpělivější. A ještě mi zbývá spousta energie. Život je najednou úplně jiný.

Jarmila Klimešová 

 Helčina kniha mi otevřela znovu oči. Tu knihu budu studovat a číst pořád dokola, tak mě uhranula. Umožnila mi spolu s respektující komunikací a uměním se soustředit, abych byl šťastný a to je nejvíc, co jsem si kdy přál.

Pavel Lošťák  

 Příručka Sedm pilířů spokojeného života je plná životních zkušeností autorky. Bylo to pro mě zajímavé čtení a řadu věcí jsem si uvědomil sám u sebe. Například znám nedochvilnost sám k sobě, nebo jak si neplním sliby, které sám sobě dám (začnu běhat, bude se každý den učit anglicky apod.). A jak se mi nelíbí, když sliby neplní někdo druhý apod. Zaujala také pasáž o preferování „kladně hodnoceného chování“ a potlačení některých stránek osobnosti, místo oceňování každého člověka v jeho jedinečnosti se vším, co k němu patří. Helena napsala svoje zkušenosti velmi čtivě, dokonce jsem se zájmem některé pasáže četl víckrát, což běžně nedělám. I výběr citátů na začátku kapitol je velmi inspirativní.

Milan Holub Lektor agentury Signum

Sedm pilířů spokojeného života (.pdf)