Můj parťák strach

„Je toho moc! Nestíhám. A ještě k tomu mám zase mluvit před lidmi. No fuj.“

Žaludek se sevře už jen při té představě. Až na to dojde, sevře se i hrdlo a sotva vydám hlásek. Čas se ale nebezpečně krátí. Už tu prezentaci fakt musím začít připravovat, nebo se trapasu nevyhnu. Vůbec se mi do ní ale nechci. Nevím, jak začít ani jak pokračovat.

Připadá vám ta samomluva povědomá?

Možná, že si říkáte něco trochu jiného. Příčina může být stejná. Jmenuje se STRACH.

Vidět ho není, ale o jeho přítomnosti víme až přespříliš dobře. Mučí naše útroby, mění náš hlas a nedovolí nám dělat to, co bychom chtěli. Jak se hnu, zakopnu o balvan, co mi hodí pod nohy, nebo žuchnu do pečlivě nastražené pasti.

Mnoho let jsem s ním vedla tichý souboj. Tvářila jsem se, že ho jako nevidím, že tu není, přemáhala ho vůlí, vysvětlovala si, že to jsou jen mé nesmyslné představy, že se doopravdy nic neděje. Marně. Vyhrával víc a víc.

Až mě to přestalo bavit a změnila jsem strategii. S bojem byl konec. Od té doby jsme parťáci.

Abyste nemuseli tápat, lopotit se a mořit jako já, popsala jsem svůj přístup v e-booku, který si můžete zcela volně stáhnout a používat.

Vzhůru na svobodu!

REFERENCE

„Jsou chvíle, kdy člověk lituje, že neměl k dispozici nějaké znalosti nebo nějaké nástroje dřív. Přesně to jsem zažila, když jsem otevřela Helenin e-book. Okamžitě mě napadlo, že jsem tuto knihu měla znát už dávno. Kdybych měla všechny ty zásadní informace, že se můžu učit od strachu a že za vším stojí emoce a potřeby, můj život by vypadal úplně jinak. Ale teď to vím a ptám se, co důležitého mi chybí právě teď, co mi hlásí můj strach. E-book Můj parťák strach je jedním slovem ÚŽASNÝ a já za něj Heleně moc děkuji!“

Kateřina Palátová, www.katerinapalatova.cz

PROŽITKOVÝ WORKSHOP

Pro vás, kteří potřebujete jít více do hloubky a prožít efekt respektujícího přístupu k vlastnímu strachu, zvu na workshop Jak mít pro strach uděláno.

Můj parťák strach (pdf)