JAK SI NEBRAT VĚCI OSOBNĚ

shutterstock_688688785

„Neberte si věci osobně,“ zní jedna ze čtyř dohod Dona Miguela Ruize.

Vždy jsem s ní hluboce souzněla, jen mě trápilo, že nevím, jak to udělat aniž zatlačím bolest z kritiky hluboko dovnitř. Odpověď mi přinesly koncept Marshalla Rosenberga Nenásilná komunikace, schopnost pracovat s vlastní pozorností a prožívat to, co je právě teď (Mindfulness).

Mým záměrem je vytvořit prostor pro praktické aplikace principů Nenásilné komunikace a technik práce s emocemi, které jsou zaměřené na to, aby si člověk dokázal zachovat svou vnitřní celistvost a sílu i v situacích, které pro něho představují výzvu. Neslíbím vám, že po workshopu si už nikdy nevzmete nic osobně. Poskytnu vám něco mnohem cennějšího než zázračnou změnu. Umožním vám vyzkoušet si, jak se naučit empaticky naslouchat svému vnitřnímu kritickému hlasu, přijímat tak sebe a postupně snižovat vlastní reaktivitu v situacích, kdy člověk slyší kritiku. Tento workshop je součástí cesty od boje a konfliktu k produktivní komunikaci a souladu ve vztazích.

Co se bude dít?

 • Budeme probouzet a posilovat naši přirozenou schopnost empatie
 • Vyzkoušíme si, jak poskytnout empatii sobě, když přijmeme kritiku druhého za svou
 • Jak naslouchat druhým jinak než je běžné
 • Jak reagovat empaticky a chránit sebe před bolestí i konfliktem
 • Jak místo obrany či útoku formulovat prosbu, která nás může propojit
 • Jak vytvořit prostor emocím a přijmout je jako důležitou součást života

Pro koho je workshop určen?

 • Pro všechny, kteří chtějí vědět, jak
 • Zvládnout vlastní kritický hlas
 • Zpracovat pocity viny
 • Reagovat na kritická či obviňující slova druhých bez boje a prohlubování konfliktu
 • Rozšiřovat a udržovat svůj vnitřní prostor čistý a uvolněný
 • Zachovat si možnost skutečně svobodné volby v každé situaci
 • Vracet komunikaci zpět k životu a k rozvíjení vztahu

Co si odnesli ti před vámi?
Alena Petříková: „Učím se nově pracovat se vztekem (na sebe či na druhé); brát ho jako signál, který mi říká, že musím sama sebe opečovat, vzít si čas potřebný k postarání se o své aktuální potřeby. Pak můžu s klidem a nadhledem poskytnout empatii druhému. Tenhle postup mi dává pocit velké vnitřní svobody.“

Alexandra Kumičíková: “ Za seba ako najsilnější bod uvediem určite poznatok, ako za každým malým konfliktom v každodennom živote leží fakt hlboký problem, skrytý pod tolkými vrstvami, že je za bežných okolností skoro nemožné na to prísť. Kurz mi velmi otvoril oči v tom, že som zistila, že musím zapracovať na svojom vztahu s otcom a že tu je povod celého mojho trápenia, nízkeho sebavedomia či tendencie si konanie druhých zbytočne brať osobně a obviňovat sa zaň. Musím povedať, že tento týždeň v práci som mala šancu poznatky z kurzu aplikovať v praxi. Vďaka nadhladu pri riešeni konfliktnych situácií, ktorému som sa trochu priučila na kurze, som bravurně zvládla vyriešit konfliktnu situáciu s kolegyňou a následně sa z toho ani neobviňovat, takže za mňa jedno velke vďaka 🙂 

Workshop je dvoudenní. V sobotu i v neděli začínáme v 9.30 a končíme v 17.30.

CENA

Cena je 3 600 Kč

Peníze by neměly být problém. Pokud jsou, ozvěte se.

Kurz organizačně zajišťuje Jarmila Klimešová. Máte-li jakékoliv dotazy organizačního charakteru, obraťe se prosím na ni: jarmilaklimesova@gmail.com, 732 552 575.

Těším se na vás

Koučka Helena

Reference na kurz

Adéla Horáková

Z mojí strany  došlo k tomu, že o všem víc přemýšlím. Nehodnotím ostatní tak rychle jako dřív, respektive neškatulkuji po pár větách.

V každé situaci může člověk reagovat jinak. Pokouším se i ptát sama sebe, jestli jsem v určité chvíli nemohla reagovat jinak a jestli jsem náhodou nereagovala podle nějakého dřívějšího vzorce chování. Dívám se víc kolem sebe, jak se lidé chovají, v jakých situacích, kdo je jak emotivní, snažím se vidět drobné odchylky u ostatních i u sebe.

U sebe hlavně víc přemýšlím o tom, jak se cítím. Pokud vstanu „levou nohou“, ptám se sama sebe, proč to tak je. Jestli jsem se jenom špatně vyspala, jaké jsou důvody, jestli se něčeho v daný den obávám, jestli očekávám v práci nějaké problémy atd.

Myslím si, že i svoje pocity víc ukazuju navenek. Klidně řeknu „dneska je špatnej den, můžeme si na to sednout zítra nebo odpoledne?“, pokud vím, že to nebude jednoduchá záležitost  nebo že se nebudu dostatečně soustředit. Snažím se vybalancovat profesionální, ale přitom blízký vztah tak, aby za mnou kolegyně/kolegové mohli kdykoliv přijít.

www.bcg.com

Marcela Guttnerová

Seminář mi dopřál trochu času jen pro sebe, kterého v tom všem každodenním shonu moc nemám. Uvědomila jsem si dost věcí, které bych určitě chtěla řešit a nechtěla bych je nechat zapadnout. Myslím, že jsem se před ostatními docela odhalila, což jsem úplně původně neměla v úmyslu, ale tak nějak to vyplynulo z problémů, které řeším a bezpečné prostředí, které vytvořili ostatní lidé mi to umožnilo... Principy Nenásilné komunikace bych ráda průběžně zkoušela v praxi.

Bylo to příjemné setkání.

Alena Petříková

Co jsem si odnesla z workshopu? Učím se nově pracovat se vztekem (na sebe či na druhé); brát ho jako signál, který mi říká, že musím sama sebe opečovat, vzít si čas potřebný k postarání se o své aktuální potřeby. Pak můžu s klidem a nadhledem poskytnout empatii druhému. Tenhle postup mi dává pocit velké vnitřní svobody.

 

 

Alexandra Kumičíková

Dobrý večer dámy, ráda by som sa vám obom poďakovala za velmi príjemný víkend a nezabudnutelný zážitok z kurzu. Za seba ako najsilnější bod uvediem určite poznatok, ako za každým malým konfliktom v každodennom živote leží fakt hlboký problem, skrytý pod tolkými vrstvami, že je za bežných okolností skoro nemožné na to prísť. Kurz mi velmi otvoril oči v tom, že som zistila, že musím zapracovať na svojom vztahu s otcom a že tu je povod celého mojho trápenia, nízkeho sebavedomia či tendencie si konanie druhých zbytočne brať osobně a obviňovat sa zaň. Musím povedať, že tento týždeň v práci som mala šancu poznatky z kurzu aplikovať v praxi. Vďaka nadhladu pri riešeni konfliktnych situácií, ktorému som sa trochu priučila na kurze, som bravurně zvládla vyriešit konfliktnu situáciu s kolegyňou a následně sa z toho ani neobviňovat, takže za mňa jedno velke vďaka :)