Reference

Mně přinesl Váš Tanec neskutečne mnoho. Nedá se to ani vtěsnat do pár vět. Je to o pochopení pocitu, souznění a zamyšlení. 

Denně využívám formule typu:

Pokud mne někdo rozzlobí, je nahněvaný, snažím se ho pochopit. Dříve by mé ego odpovědělo protireakcí stejného typu a hněv by se násobil. Poté však zjistíme, ze dotyčný tím myslel zcela něco jiného a zastydíme se. Sami před sebou a před ním. Aby se tak nestalo mi pomáhají otázky na dotyčného. Jak jsi to myslel? Pochopila jsem správně, že je to tak ... či tak? Již několikrát mne to pomohlo předejít sporu a upevnit tím náš vztah. 

Pomáhá mi uvědomit si, že vše, co se děje, je pouze teď. A není dané, že to tak vždy bude do budoucna. K tomu mi pomohl Helenky příklad s dětmi, které hrajíi hry na PC a my si představíme, ježíši, to takhle bude opravdu stále? Nebo Jarmilky příklad, kdy její syn kašlal na školu a na vše termínové. A nyní ji třeba napsal, že se omlouvá a bude mít zpoždění. Vše se mění a my s tím. 

Dále je skvělé vidět svůj cíl jako onen muž v lágru. Nezastavovat se, neposlouchat ostatní, poslouchat sám sebe a vědět, proč to dělám. Leckdy nás ostatní nepochopí a je to jedno. 

Poté je skvělé vědět, že kolem 94% za nás mluví naše tělo a ne slova. Jenže jak to udělat, aby tělo mluvilo vlídněji? Ptát se sám sebe, loupat cibuli a najdeme co je skryto. Pak zjistíme třeba, že máme začít u sebe. Pečovat o sebe. 

Pomohly mi příběhy ostatních, zjistit, že v hodně věcech i odporech souzníme a tím se neodsoudit. 

Zkrátka - Váš seminář jednoznačně doporučuji. I když někdo hloubá, co za to dáte? Jen pár kaček a trochu času, který Vám muže změnit život. A když ne? Tak alepoň poznáte fajn lidi. I když ... nevěřím, že by to člověku vnímavému, který na sobě chce pracovat, změnit a rozsvitit sebe a tím i okolí nepomohlo dostat se alespoň o krůček dal ke spokojenejšímu životu. 

Monika Marešová

Chtěl bych Vám poděkovat za organizaci a vedení kurzu. Sám bych se pravděpodobně do kurzu nepřihlásil, o to více jsem rád že jsem se zúčastnil.

Pro mne toto téma mělo velký přínos a již se snažím mé poznatky v životě pomalu, ale jistě využívat.

Za mne to byl od Heleny skvělý lektorský výkon.

Děkuji Vám a brzy na viděnou.

Petr Košťál

Milá Heleno a Jarko,

Moc děkuji za výborný kurz a organizaci.

Všem přeji, ať se jim dobře daří a spoustu trpělivosti při zavádění nových poznatků do praxe.

Jana Caves

Seminář mi dopřál trochu času jen pro sebe, kterého v tom všem každodenním shonu moc nemám. Uvědomila jsem si dost věcí, které bych určitě chtěla řešit a nechtěla bych je nechat zapadnout. Myslím, že jsem se před ostatními docela odhalila, což jsem úplně původně neměla v úmyslu, ale tak nějak to vyplynulo z problémů, které řeším a bezpečné prostředí, které vytvořili ostatní lidé mi to umožnilo... Principy Nenásilné komunikace bych ráda průběžně zkoušela v praxi.

Bylo to příjemné setkání.

Marcela Guttnerová

Co jsem si odnesla z workshopu? Učím se nově pracovat se vztekem (na sebe či na druhé); brát ho jako signál, který mi říká, že musím sama sebe opečovat, vzít si čas potřebný k postarání se o své aktuální potřeby. Pak můžu s klidem a nadhledem poskytnout empatii druhému. Tenhle postup mi dává pocit velké vnitřní svobody.

 

 

Alena Petříková

Dobrý večer dámy, ráda by som sa vám obom poďakovala za velmi príjemný víkend a nezabudnutelný zážitok z kurzu. Za seba ako najsilnější bod uvediem určite poznatok, ako za každým malým konfliktom v každodennom živote leží fakt hlboký problem, skrytý pod tolkými vrstvami, že je za bežných okolností skoro nemožné na to prísť. Kurz mi velmi otvoril oči v tom, že som zistila, že musím zapracovať na svojom vztahu s otcom a že tu je povod celého mojho trápenia, nízkeho sebavedomia či tendencie si konanie druhých zbytočne brať osobně a obviňovat sa zaň. Musím povedať, že tento týždeň v práci som mala šancu poznatky z kurzu aplikovať v praxi. Vďaka nadhladu pri riešeni konfliktnych situácií, ktorému som sa trochu priučila na kurze, som bravurně zvládla vyriešit konfliktnu situáciu s kolegyňou a následně sa z toho ani neobviňovat, takže za mňa jedno velke vďaka :) 

Alexandra Kumičíková

Když jsem osobně poznala Helenu na předchozí akci ohledně projektu vzdělání v alternativní sféře, věděla jsem, že je to člověk s obrovskou zkušeností. Po zjištění, že svou zkušenost a vědění předává dál, jsem ucítila příležitost se naučit něco cenného, co je v mém životě potřeba jako sůl.
Komunikace je způsob předávání a přijímání informací, emocí a správnou komunikací se člověk má šanci zase kousek posunout. 
Účast na kurzu nenásilné komunikace splnil mé očekávání. Odnáším si do života důležité uvědomění, jak nezbytné je umět naslouchat a soustředit se na druhého člověka, takovým přístupem je možné se víc dozvědět, vlastně vidět toho člověka naproti mě hlouběji, celistvěji a následně pochopit jeho sdělení. 
Praktická cvičení absolvované s Tebou Jarko mi byla cenná, cítila jsem Tě v tu chvíli důvěrněji a zůstal ve mě Tvůj otisk, protože jsme si vzájemně věnovaly tolik pozornosti, kolik bylo možné v tu chvíli. Vidím, že takovou komunikaci užívat v životě a nezapomínat na to by mi mohlo přinést prohloubení vztahů, pochopení druhých i sama sebe. Pochopila jsem, že v mých sděleních může zaznít něco, čeho si v tu chvíli nejsem vědoma a druzí mohou slyšet a jak je důležitá zpětná vazba. Bylo to milé. 
Co se týká nenásilné komunikace v modelových situací, to je také přínosem. S většinou lidí, myslím, že už to umím a s praktickým nácvikem mám pocit, že to brnkačka i s těmi ostatními.
Děkuji Heleně za neocenitelný přínos v pouhých dvou hodinách. Je obdivuhodná, krásná, zralá.

Eva Hechtová

Děkuji za kurz. Bylo to velmi zajímavé, ačkoliv po faktické stránce pro mne ne tolik přínosné. To bylo ale dáno tím, že jsem před kurzem četla mj. knihu o NK od M. Rosenberga, a proto pochopitelně dvouhodinová ochutnávka nemohla obsáhnout vše, co se pod pojmem skrývá. Proto jako největší pozitivum hodnotím setkání s různými lidmi ve skupině, kde si člověk dobře uvědomí, jak různorodé přístupy a způsoby uvažování o věcech si každý nese a lépe pochopí, z čeho může nedorozumění nebo nepochopení pramenit…:)

Důležité pro mne také bylo setkání s  lektorkou Helenou, v jejíž společnosti jsem se cítila dobře, a proto bych s ní ráda absolvovala další kurz, Jak si nebrat věci osobně…:)

Hana Fišerová

Kurz se mi velice líbil, dal mi hlavně podnět k tomu, abych za každou cenu druhým neustupovala, ale více si s nimi věci vyjasnila, tedy neustupovala za každou cenu jejich požadavkům, což je právě ta násilná komunikace, ale prostřednictvím prosby, tedy nenásilné komunikace, dala najevo, že něčemu nerozumím nebo si něco nepřeji.

Renata Novotná

V rámci workshopu Tanec zvaný empatie jsem se především dokázala zastavit a POZOROVAT děni kolem sebe. Velmi důležité je pro mě vyvarovat se SOUDŮ a VĚŠTĚNÍ. Zároveň si dávám vědomě pozor na to, abych byla k sobě maximálně upřímná, co se tyká mých pocitů a emocí. Pokud cítím strach, vztek...negativní emoce obecně, zkratka to přijmu a nebojuji s tím. No a na závěr mě velmi potěšila karta s našimi lidskými potřebami, slovy s dobrou energií:). Tuto kartu mam na nočním stolku a 2-3x za týden si všechna ta hezká slova přečtu, krásné to nabiji:).

 

Seminář beru jako trénink a inspiraci na mé cestě učení. Vím, že toto učení nebude nikdy dokončené, je to celoživotní cesta a tak také k tomu přistupuji. Dekuji, že jste na mé cestě byli. :)

Jana Zajícová

"Bližší seznámení s nenásilnou komunikací a prakticky koncipovaný workshop mi ukázal další cestu, jak je možná na komunikaci pohlížet. Už delší dobu se mi některé situace opakují a nedokázala jsem se z nich vymotat. Ne že bych je teď všechny vyřešila, ale díky workshopu jsem se na ně začala dívat z jiného pohledu, uvědomila jsem si souvislosti, proč se někdo chová určitým způsobem, jak na to reaguji já, co se ve mě děje a proč. Líbil se mi koncept setkání, kdy jsme se dozvídali kroky nenásilné komunikace postupně a mezi dalším setkáním jsme měli prostor se na probíraný krok více zaměřit v každodenních situacích. A když jsme došli na konci k poslednímu kroku, tak do sebe všechno zaklaplo. A hlavně to bylo zábavné a lidské." 

Bára Kinská

Váš kurz mi hodně dal, pomalu se pokouším si to vše více pouštět do svého života, ale stereotyp a především léty naučené způsoby zatím vedou-nenechám se ale porazit!  :)
Přemýšlím o konkrétních situacích a-asi mě žádná nenapadá. Vlastně se hlavně soustředím na to, abych se "nořila do sebe". Myslím tím především poslouchání sebe, svého vnitřního hlasu, který opravdu prožívám, místo tradičního odpovídání hlavou. Výsledek je nejen ten, že ostatní čekají na odpovědi déle, než jsou zvyklí, což mám pocit, je trochu znervózňuje, ale hlavně, že mé odpovědi jsou skutečnější. Jsem tím pádem i klidnější.
Tedy většinou, ne vždy. Přes vánoce v rodinném kruhu se mi to moc nedaří-nedařilo. Člověk se snáze dostane do emocí u blízkých lidí a to pak ta reakce vyjede a je to venku. Řešit se pak musí především následky.
A ještě-učím se dívat se na věci i z pohledu druhého, nemyslím, že jde už přímo o hledání jeho potřeb, spíš nějaké "pochopení". To se ale daří až s odstupem času, když si situace zpětně přehrávám v hlavě.
Do roku 2018 přeji, Vám i sobě, potkávat na životní cestě hodně úspěšných absolventů kurzů Nenásilné komunikace. :)

Petra Novotná

Milá Heleno a Jarko,
moc Vám oběma děkuji za to, že organizujete setkání, jako je Tanec zvaný empatie. Večery v kruhu lidí, kteří si uvědomují, jak zásadní je pro lidské vztahy komunikace, pro mě byly přínosné nejen pro můj osobní, ale jako pro učitelku a lingvistku i pro můj profesní život. Jsem ráda, že jsem měla možnost setkat se s několika zajímavými a podobně naladěnými lidmi, nahlédnout do různých životních situací a všímat si, jakou úlohu v ní hraje to, jak s druhými komunikujeme a jak jim nasloucháme. Děkuji Heleně za skvělé vedení, sdílení vlastních zkušeností, citlivé provádění procesem uvědomování našich dosavadních návyků a tipy na uvádění nenásilné komunikace do života. Snažím se o to, aby se "nenásilka" stala součástí mého života... a mě samotné. Cítím, že na to potřebuji ještě trochu času, ale doufám, že se mi to bude dařit. :)
S přáním mnoha nenásilných a potěšujících konverzací v novém roce

Alena Jonášová

Seminář se mi moc líbil, měl spád a "tah na branku" a přitom bylo dost prostoru na dotazy a zpětnou vazbu.
Nejvíc mě asi oslovilo "dolování" všech pocitů, které ve mně vyvolala vybraná konfliktní situace; to, jak se postupně začaly objevovat emoce, o kterých jsem ze začátku neměla tušení, že ve mně jsou.
Díky a těším se na viděnou někdy příště :-).

Alena Petříková

Náš sobotní workshop se mi moc líbil, byla jsem mile překvapena Helenou - je milá, sympatická, empatická - prostě hned můj 1. dojem byl velmi příjemný a cítila jsem se tam velmi dobře. Celý workshop o nenásilné komunikaci se mi velmi líbil. 

Jana Impellizzeri

Kurz se mi moc líbil, je skvělé, že jsme se věnovali hlavně praxi a příklady, které Helča používala, byly srozumitelné, a vycházely z reálných situaci. Nicméně v praxi se mi moc nedaří :-)  Stále druhé mentoruji a poučuji... Na druhou stranu se musím pochválit, že se u toho už umím přistihnout a uvědomit si, že analyzuji, místo pozoruji, a že bych se měla soustředit na pocity.  Komunikuje se mi teď lépe, vice se soustředím na přítomnost a opravdový význam toho, co mi chce druha strana říct, a hlavně proč. Vzhledem k tomu, že mam EQ hodně nízké a jsem introvert, tak i toto je pro mé hodně slušný pokrok.

Helena Stupková

Kurz pro mě byl úvodem do konceptu nenásilné komunikace. Setkání byla velmi příjemná a uvolňující, především díky skvělým lektorkám i účastníkům. Jednotlivá setkání na sebe plynule navazovala s 1-3 týdenním odstupem pro vstřebání informací. Mnoho věcí jsme si i prakticky vyzkoušeli. Kurz mi také umožnil podívat se zpětně na situace, kterým jsem dříve nikdy nerozuměl. Kladně hodnotím i trpělivost zodpovídat nekonečné zvídavé dotazy.

www.kunhart.cz

Josef Kunhart

Tématem zpětné vazby se zabým intenzivně několik měsíců. Z toho množství knížek a zdrojů mi šla už hlava kolem. Fascinuje mě, jak Helena dokáže jednoduše a srozumitelně vysvětlit milým a originálním způsobem co je feedback, jak se lidé vzájemně v komunikaci vnímají, jak dát správně zpětnou vazbu a jak to raději vůbec nedělat. Kéž by tyto znalosti mělo více lidí - žilo by se nám spolu lépe.

www.2fresh.cz

Lukáš Pitter

Přednáška Jak se nebát strachu byla pro mě jako vždy výživná (absolvovala jsem ji už podruhé a nelituju, byla tam zase spousta nových pohledů a podnětů :-)). Jednoznačně nejsilnější byl pro mě tentokrát příklad s automobilovým závodníkem, který se nesoustředí na hromadu aut před sebou, ale na mezery mezi nimi, kudy by mohl projet. Asi to ve mně zarezonovalo právě proto, že jsem momentálně vnitřně nastavená na hledání cest, kudy se dostat ke svým cílům a ne na problémy, které na té cestě jsou a které mě dřív hodně brzdily… A ony se ty problémy pak tak nějak řeší skoro samy, za pochodu… A když už se něco vyskytne, co "nejde", netlačím na pilu a sednu prostě do toho závodního auťáku (v mysli) a jedu J

Takže díky moc za inspiraci!

www.dobre-misto.cz

Alena Petříková

 

Děkuji Ti mockrát za sobotní workshop v Brně. Byl to pro mě skvělý den, který jsem si opravdu užila a spoustu věcí jsem si během něj uvědomila. Ty jsi mě zaujala už festivalu Rodičing a pokaždé, když si přečtu něco od Tebe, tak se mě to v něčem dotkne, zaujme, osloví...
Je úžasné, jak se dokážeš vcítit do jiného člověka, jak dokážeš pojmenovat věci, jak to dokážeš krásně popsat a dát inspiraci, jak dál.
Škoda, že jsi až v Praze.

 

Jitka Bublová

Tanec zvaný empatie a nenásilná komunikace mi umožňují být otevřená k ostatním, bez obav, že řeknu něco zraňujícího.  A to i v tak těžkých chvílích, jako je konflikt.

Lépe se mi přijímá kritika druhých, kterou beru jako vyjádření jejich potřeb. Tím se neuvěřitelně prohloubili vztahy k mým blízkým. Navíc jsem změnila vztah k sobě samé – méně se kritizuji a obviňuji, když udělám něco, co jde proti mému svědomí. I v takových chvílích se učím chápat své pocity a potřeby a přistupovat k sobě se soucitem.

Nenásilná komunikace mi pomáhá i v mé profesi, ve které pracuji s klienty. Umožňuje mi být k nim skutečně empatická, aniž bych zapomínala na sebe a své pocity.

http://www.psychocentrumpraha.cz/

Zuzana Kohoutová

Tematický večer "Zpětná vazba" byl pro mě velkým darem. Vzbudil ve mně pocity, jako když Malý Princ uvidí namalovanou bedýnku, kde nachází svého beránka.

 

Paní Helenu vnímám jako bytost, která žije to, co říká. Mluví ze sebe, ze srdce, a přitom tak pragmaticky s nohama na zemi.

 

Atmosféra celého večera byla lehká, cítila jsem bezpečí a porozumění. I přesto, že se se zpětnou vazbou ve svém životě i podnikání potkávám den co den, odnesla jsem si nové pohledy, a cítím v sobě posun.

 

Už teď se těším na akce příští. Těším se na další střípek z bedýnky Malého Prince. Děkuji Vám Heleno za vřelou rétoriku, děkuji Vám Jarko za vstřícnou organizaci.

https://www.facebook.com/

svobodny.zivot.svobodova/ 

Lenka Svobodová

Komorní atmosféra ve mně poměrně rychle vyvolala silnou důvěru pro to, abych se mohla přirozeně projevit v průběhu semináře.

A co si odnáším? Uvědomění si, jak je pro mě důležitá komunikace s rodiči, především pak s mamkou. Seminář mi dal návod, jak na to, aby to bylo pro obě příjemné.

Děkuji Jarce za organizaci a Heleně za super vedení...

https://www.facebook.com/

svobodny.zivot.svobodova/

Lenka Svobodová

Večerní seminář  "Jak se nebát strachu" mě oslovil obsahem i formou sdě/í/lení.

Zaujal mě laskavý a otevřený nementorský postoj, který do přednášky Helena vložila.

 

Ze semináře jsem si odnesla nádrž plnou pozitivní energie!

Radost z porozumění novým souvislostem a naději, že přijetím svého strachu mohu prožívat víc radosti a spokojenosti.

A že mohu poznat včas, kde bojovat znamená jen nesmyslné plýtvání vlastní energií.

 

A opět, že život mám ve svých rukách...

 

Pocity se mi ještě usazují, možná se učím nový jazyk, dost se mi to míchá s tím starým. Potřebuji čas.
Praktickým důsledkem zahájeného procesu přátelení se strachem a odvahou je dnešní návštěva zubaře 
a včerejší "zasebevzetí" v pracovní věci. 

Děkuji Heleně za inspirující podněty, Jarce také a že mi vyšla vstříc, přestože jsem se přihlásila pět minut po dvanácté.
Líbila se mi otevřenost zpětných vazeb zúčastněných. Seminář mohu upřímně doporučit.

 

www.arkuspk.cz

Iva Chorvátová

Báseň o strachu (napsala jedna z účastnic)

Přestat si vyčítat, co bych měla,
mrknout se k sobě, co bych chtěla.

Pohladit své dítě a své strachy,
příjmout ty posly jako svý bráchy.

Přijmout je za kamaráda,
to bych chtěla, to bych ráda.

Otvírám dveře.
Kabátek na věšák jsem Ti už dala,
návštěvu mnoho let jsem odkládala.

Teď už jsem ráda, že Ty jsi tady,
naslouchám pozorně Tvoje rady.
Otvírám smysly, tělo i duši,
i když mi srdce hlasitě buší.

Jsem Tvojí součástí a Ty jsi mou, 
spolu jsme silní, projdem i tmou.
Můj milý strachu
zkoriguj směr, 
na západ, jih nebo na sever

kormidluj naši pramici,

láska je další stanicí.

www.arkuspk.cz

Iva Chorvátová

Za obrovský přínos přednášky považuji shrnutí nejčastějších chyb v komunikaci. Člověk to ví, ale je zapotřebí někoho zvenčí, aby to sumarizoval, vytáhl na denní světlo a donutil nás si to uvědomit.

 

Od přednášky - např. na obchodních jednáních - používám závěrečné "zopakování" toho, co se dohodlo, co protistrana říkala. Všichni odchází a chápou, jaké další úkoly je čekají. Zadání jsou jasná všem. A HLAVNĚ VŠEM STEJNĚ!

A při tom je to tak jednoduché :-)

 

Děkuji moc lektorce i organizátorce

 

Tereza Kroupová za FB Nebojte se školy (https://www.facebook.com/Nebojte-se-školy-1767797956792923)

Tereza Kroupová

Po pochopení mechanismu konverzace (názorný, jednoduchý nákres) mám větší toleranci a pochopení pro druhé při komunikaci. A víc se starám o svoje radosti a potřeby - i v zájmu druhých. Děkuji za příjemný a přínosný večer.

Jitka Ouřadová

Seminář byl příjemný a tematiku komunikace nastínil - dal ochutnávku, toho co je možné vylepšit, na co se zaměřit.
Děkuji  

Zdena Živá

Workshopy mívají užitek s dlouhodobou působností a jsem toho živým důkazem, více i lépe se ve mně už vše rozleželo.

Chtěla bych poděkovat ještě znovu za podnětný večer.

Děkuji a přeji „šťastnou ruku“ ve vašem počínání!

 

upc.cz

Jitka Brožová

Kurz mě obohatil v poznání způsobů komunikace a její využití při řešení problémů. Helena je pozitivní a profesionální lektorka.

Milena Bardová

Po absolvování kurzu "Jak mít pro strach uděláno" jsem týden čekala, jak se mi setřídí myšlenky a zda mám opravdu už pro strach uděláno. A z velké části můžu říci, že ano.

 

Kurz mi hodně napověděl jak řešit situace, které se zdály být neřešitelné. Pomohl mi zastavit se a přemýšlet....

 

Zážitek z celého semináře mám velmi pozitivní, jemný. Lektorka Helena Kurzweilová přednáší s lehkostí a klidem s důrazem pomoci. Na každého účastníka si našla čas a já cítím, že i způsob jak mu pomoci.

 

Ostatní je už na nás .....Každopádně tento kurz doporučuji  a za vše děkuji....

 

 

Daniela Niščák Ulmanová

Už dlouho "rozmotávám" (se střídavým úspěchem) sama sebe :)

Už dlouho si plním hlavu vědomostmi a znalostmi.

Až jsem natrefila na netu na stránky Heleny a přihlásila se na první akci.

Jaká úleva . . . . Přesně tohle jsem hledala: Pár důležitých informací a pak už jen prožitky a sdílení.

 

Jen vědět mi nestačí – potřebovala jsem najít cestu, jak vědomosti uvádět do života.

A to Helča zná dokonale. A navíc to dělá s citem i s humorem.

A Jarka jí skvěle doplňuje.

 

Doporučuji všem – zvlášť pak těm, co se (jako já) „zasekli v hlavě“.

Teď už vím nejen „co“, ale i „jak“ :)

Díky!

 

www.hronova.cz

Pavla Hronová

Kurz byl naprosto skvělý!

 

Překvapivě bylo jeho cílem něco mnohem lepšího, než zbavit nás strachu: naučili jsme se, jak strach rozpoznat a pracovat s ním tak, aby nás neovládal.

 

Mnohé rady jsme si vyzkoušeli prakticky, což bylo výborné pro jejich úplné pochopení. Praktiky, které se na kurzu probíraly, používám nyní každodenně a cítím, jak se mi díky tomu zlepšuje kvalita života.

 

http://www.ilustratorka.cz/

Adeli Moravcová

"Strachy, děsy, trémy", to vše si každý z nás v sobě nosí.

 

Potěšilo mě, že se s těmito démony dá bojovat, a to dokonce velmi jednoduchými zbraněmi. A tak se učím správně dýchat a možná se časem dopracuji i k "vizualizovanému děsu":-)

 

Bylo to inspirativní, teď jen najít motivaci a vytrvat. Díky.

 

http://kubikova.blog.denik.cz/

Hana Kubíková

Doporučuji:-)!  Konstruktivní, vtipný.

 

Domů jsem si ještě odnesla malá skriptíčka, abych náhodou nezapomněla jak na  strach. 

 

O sobě vím, že se až tak nějak nebojím. Vůbec mne předtím nenapadlo, kolik podob strach může mít. Kolik má převleků, za co všechno se maskuje. Další překvapení bylo, že je to sice nezvaný host, ale host, který obvykle přináší něco dobrého na zub. Např. co jsem u sebe přehlídla, nebo u sebe už dávno zapomněla, ale přesto je to pro mne důležité.

 

Zase nějaké dobré poznání a uvědomění se sebe samotné. 

Potěší mne,  když se mi podaří strach vnímat jako parťáka, anebo ho i zmenšit či dokonce vypnout. 

Kupodivu se dá se strachem dobře pracovat a dozvíte se jak. 

www.citprosebe.com

Věra Vačkářová

Jeden z nejlepších kurzů, které jsem v oblasti „práce na sobě“ zažil.

 

Lektorka Helena Kurzweilová je v problematice práce se strachem a emocemi pravdivá, autentická a tím, že má nabízené návody sama vyzkoušené, je velmi důvěryhodná. Kurz je kombinací názorně podané teorie, praktických zážitků a sdílení mezi účastníky.

 

Jako účastník jsem se cítil velmi svobodně a komfortně. A vím, že moje práce s obavami či strachem neskončila účastí na kurzu, ale mám i po kurzu konkrétní úspěchy při aplikaci návodů a rad, které mě zaujaly. 

Milan Holub

Díky semináři o strachu jsem se začala hlouběji zamýšlet nad neprojevenými stránkami své osobnosti. Zjistila jsem, že strach, který mi léta komplikoval život, má původ v dětství.

 

Již si  nevytvářím nejhorší scénář, který může v přítomnosti strachu nastat, ale vizualizuji si nejlepší situaci, která u mne vyvolá pocit klidu. Jsem v přítomném okamžiku.

 

Před seminářem jsem se snažila strach potlačit, vyhýbat se nepříjemným situacím a lidem. Po vašem semináři se snažím věnovat pár minut denně doporučeným radám a zjišťuji, že u mě fungují.

 

Mile mě překvapil neformální a přátelský přístup Heleny a Jarky. Z kurzu si odnáším poznání, že strachy máme opravdu všichni, ale můžeme s nimi pracovat a eliminovat je. Můžeme dokázat v životě vše, po čem toužíme a být šťastní. Heleno a Jarko, moc děkuji za kurz o strachu. Těším se na další životní téma ve vašem podání. 

Martina Galisová

Kurz byl pro mne přínosem do života. I přes to, že jsem absolvovala již mnoho různých terapií a metod, tak jsem zde získala další přínosné informace a uvědomila jsem si podstatné věci, např. z čeho mohou pocházet mé nespokojenosti a strachy.

 

Aktivita s kartičkami potřeb mi pomohla porozumět tomu, co mi v situaci, kdy mě ovládne strach, pomůže, a tudíž, co mi patrně v životě chybí. 

Šárka

Kurz mi pomohl v lepším pochopení sama sebe a v pochopení ostatních lidí. Po jeho absolvování se více zamýšlím nad tím, proč lidi říkají to, co říkají, a co je ve skutečnosti skryto za jejich reakcemi a slovy.

 

Uvědomila jsem si, co znamená slovo empatie a jakým způsobem ji poskytovat. V osobní rovině se mi podařilo odhalit skryté potřeby a postupně pracovat na jejich naplnění.

 

Bylo to skvělé! Děkuji.

 

Mária Čuchranová

Navštívila jsem kurz Nenásilná komunikace Heleny Kurzweilové. Přicházela jsem s lehkými obavami, které ještě zvýšil pokyn vypnout analytické myšlení. Ale odcházela jsem velmi pozitivně naladěná a se spoustou užitečných informací. Vřele doporučuji každému, kdo má problémy s komunikací. A těším se na pokračování.

 

www.ucetnictvibezstarosti.cz

Zuzana Bartůšková

Celým kurzem nás provázel jednoduchý příběh, na kterém jsme viděli, co je Nenásilná komunikace a jak se dá uplatnit v životě. Žasnu, jak je to jednoduché. Proč to ještě neumíme? Chci se to naučit a chci tak žít, protože přináší vlídnost a klid do života.

 

Helčo, děkuji, že mám možnost se to učit pod Tvým laskavým a všechápajícím vedením a v humorném duchu ještě k tomu.

Těším se na život ve společnosti žijící podle principů Nenásilné komunikace.

S Tvou pomocí tam, doufám, budeme co by dup. 

 

www.jklimesova.cz/

Jarmila Klimešová

Kurz byl pro mne velice přínosný. Hned jsem koupila sobě i příteli knihu od Rosenberga J. Teď to všechno umím pojmenovat, což je začátek cesty. Teď přijde ta horší část a to praxe J.

 

Setkávání se mi líbilo, Helenu bych si přála mít pořád po ruce, aby mohla řešit všechny moje konflikty.

 

 

Šárka Čtveráčková

Kurz mi přinesl jasný postup a také zkušenost, že to jde, protože nenásilná komunikace (NVC) mě provede konfliktem a já mohu zůstat sama sebou a vyjádřit, co potřebuji.  

 

Umím NVC použít, když se na situaci připravím a jsem v relativním klidu. Nezvládám jí, když mě zaplaví emoce. 
Pomalu se zkracuje doba, kdy si uvědomím, jakou chybu jsem právě udělala. Nejčastěji to mohu probrat s manželem, který byl na kurzu se mnou.  

 

www.poradnanadja.cz

Xenia Svobodová

V prvé řadě jsem moc ocenila velikost skupiny (bylo nás tam tak akorát, abychom mohli ještě mít dostatek prostoru pro sdílení každého z nás).

Bylo pro mě velmi příjemné Helenino citlivé vedení, které mě naplňovalo důvěrou, klidem a ochotou sdílet v podstatě cokoliv. Věděla jsem, že je to pro mě bezpečný prostor a že si poradíme s každou situací.

 

Celý kurs a jednotlivá setkání mne naplňovala odvahou a sebedůvěrou, které se mi občas ve složitějších situacích nedostává a bývá tak pro mě komplikované sdělovat své pocity. Na základě vyzkoušených technik jsem nabývala důvěry, že můžu mluvit o svých pocitech a nemusí to znít divně :-)

 

http://www.fairtrade-cesko.cz/ 

Hana Chorváthová

Po skončení našeho „Tance zvaného empatie“ se pomalu ale jistě zabydluji ve svém „žirafím světě“, učím se citlivě vnímat a hlavně neodsuzovat „vlčí vrčení“ v sobě i druhých a dělat to, co mě těší a naplňuje. A najednou se to daří a můj „vnitřní vlk“ mě nejen přestává kousat, ale činí mě svou silnou energií „plnou života“.

 

Peer lektorka, www.dobre-misto.cz

Alena Petříková

Jsem moc ráda, že jsem se zúčastnila všech večerů a nahlédla pod pokličku zákulisí komunikace.

Objevila jsem mnoho postřehů, které mi daly nahlédnout na mé potřeby naplněné a nenaplněné 

a odhalily místa uvíznutí....

 

Nabyté znalosti mi propůjčily schopnost porozumět, o co při komunikaci jde a jak dosáhnout většího vzájemného porozumění. Díky těmto novým informacím i dovednostem se moje vánoční svátky staly odlehčené a rozzářené - byť připouštím, že to chce více zažít a potrénovat.

 

Za mě mohu jen doporučit každému, komu vzájemná komunikace není lhostejná a vnímá v ní tak jako já skrytý potenciál :-)

 

http://www.pauline-design.cz/

Pavlína Sittová