Reference ke kurzu Jak mít pro strach uděláno

kurz_strach

Jak mít pro strach uděláno

 

Už dlouho „rozmotávám“ (se střídavým úspěchem) sama sebe 🙂

Už dlouho si plním hlavu vědomostmi a znalostmi.

Až jsem natrefila na netu na stránky Heleny a přihlásila se na první akci.

Jaká úleva . . . . Přesně tohle jsem hledala: Pár důležitých informací a pak už jen prožitky a sdílení.

Jen vědět mi nestačí – potřebovala jsem najít cestu, jak vědomosti uvádět do života.

A to Helča zná dokonale. A navíc to dělá s citem i s humorem.

A Jarka jí skvěle doplňuje.

Doporučuji všem – zvlášť pak těm, co se (jako já) „zasekli v hlavě“.

Teď už vím nejen „co“, ale i „jak“ 🙂

Díky! Pavla Hronová (www.hronova.cz)

Jak se nebát strachu

Po absolvování kurzu „Jak mít pro strach uděláno“ jsem týden čekala jak se mi setřídí myšlenky a zda mám opravdu už pro strach uděláno. A z velké části můžu říci že ano.

Kurz mi hodně napověděl jak řešit situace ,které se zdály být neřešitelné. Pomohl mi zastavit se a přemýšlet….Zážitek z celého semináře mám velmi pozitivní ;jemný . Lektorka Helena Kurzweilová přednáší s lehkostí a klidem s důrazem pomoci. Na každého účastníka si našla čas a já cítím,že i způsob jak mu pomoci.

Ostatní je už na nás …..Každopádně tento kurz doporučuji  a za vše děkuji….

 

Daniela Niščák Ullmanová 

Jak mít pro strach uděláno

Kurz byl naprosto skvělý! Překvapivě bylo jeho cílem něco mnohem lepšího, než zbavit nás strachu: naučili jsme se, jak strach rozpoznat a pracovat s ním tak, aby nás neovládal. Mnohé rady jsme si vyzkoušeli prakticky, což bylo výborné pro jejich úplné pochopení. Praktiky, které se na kurzu probíraly, používám nyní každodenně a cítím, jak se mi díky tomu zlepšuje kvalita života.

Adeli Moravcová http://www.ilustratorka.cz/  

Jak mít pro strach uděláno

Jeden z nejlepších kurzů, které jsem v oblasti „práce na sobě“ zažil. Lektorka Helena Kurzweilová je v problematice práce se strachem a emocemi pravdivá, autentická a tím, že má nabízené návody sama vyzkoušené, je velmi důvěryhodná. Kurz je kombinací názorně podané teorie, praktických zážitků a sdílení mezi účastníky. Jako účastník jsem se cítil velmi svobodně a komfortně. A vím, že moje práce s obavami či strachem neskončila účastí na kurzu, ale mám i po kurzu konkrétní úspěchy při aplikaci návodů a rad, které mě zaujaly.

Milan Holub (54 let) Učitel, Plzeň  

Jak mít pro strach uděláno

Díky semináři o strachu jsem se začala hlouběji zamýšlet nad neprojevenými stránkami své osobnosti. Zjistila jsem, že strach, který mi léta komplikoval život, má původ v dětství. Již si nevytvářím nejhorší scénář, který může v přítomnosti strachu nastat, ale vizualizuji si nejlepší situaci, která u mne vyvolá pocit klidu. Jsem v přítomném okamžiku. Před seminářem jsem se snažila strach potlačit, vyhýbat se nepříjemným situacím a lidem. Po vašem semináři se snažím věnovat pár minut denně doporučeným radám a zjišťuji, že u mě fungují. Mile mě překvapil neformální a přátelský přístup Heleny a Jarky. Z kurzu si odnáším poznání, že strachy máme opravdu všichni, ale můžeme s nimi pracovat a eliminovat je. Můžeme dokázat v životě vše, po čem toužíme a být šťastní. Heleno a Jarko, moc děkuji za kurz o strachu. Těším se na další životní téma ve vašem podání.

Martina Galisová 

Jak mít pro strach uděláno

„Strachy, děsy, trémy“, to vše si každý z nás v sobě nosí. Potěšilo mě, že se s těmito démony dá bojovat, a to dokonce velmi jednoduchými zbraněmi. A tak se učím správně dýchat a možná se časem dopracuji i k „vizualizovanému děsu“:-) Bylo to inspirativní, teď jen najít motivaci a vytrvat. Díky.

Hanka Kubíková http://kubikova.blog.denik.cz/  

Jak mít pro strach uděláno

Doporučuji:-)! Konstruktivní, vtipný. Domů jsem si ještě odnesla malá skriptíčka, abych náhodou nezapomněla, jak na strach. O sobě vím, že se až tak nějak nebojím. Vůbec mne předtím nenapadlo, kolik podob strach může mít. Kolik má převleků, za co všechno se maskuje. Další překvapení bylo, že je to sice nezvaný host, ale host, který obvykle přináší něco dobrého na zub. Např. co jsem u sebe přehlídla, nebo u sebe už dávno zapomněla, ale přesto je to pro mne důležité. Zase nějaké dobré poznání a uvědomění se sebe samotné. Potěší mne, když se mi podaří strach vnímat jako parťáka, anebo ho i zmenšit či dokonce vypnout. Kupodivu se dá se strachem dobře pracovat a dozvíte se jak.

Věra Vačkářová www.citprosebe.com  

Jak mít pro strach uděláno

Kurz byl pro mne přínosem do života. I přes to, že jsem absolvovala již mnoho různých terapií a metod, tak jsem zde získala další přínosné informace a uvědomila jsem si podstatné věci, např. z čeho mohou pocházet mé nespokojenosti a strachy. Aktivita s kartičkami potřeb mi pomohla porozumět tomu, co mi v situaci, kdy mě ovládne strach, pomůže, a tudíž, co mi patrně v životě chybí.

Šárka  

Zpět na kurz Jak mít pro strach uděláno.