Trénujeme Nenásilnou komunikaci on-line

giraffe-613662_1920_christinesponchia_z_pixabay

Potkali jste se již s konceptem Marshalla Rosenberga Nenásilná komunikace a rádi byste tyto principy využívali více ve svém životě? Víte, co jsou čtyři kroky Nenásilné komunikace? Máte to do Prahy daleko nebo vám večerní Tréninková skupina nevyhovuje z jiných důvodů?

Pokud ano, mám pro vás nabídku.

Otevírám prostor pro on-line setkávání se záměrem prohlubovat chápání principů Nenásilné komunikace a zlepšovat se v jejich každodenním použití v běžných životních situacích.

JAK VYPADÁ VITRUÁLNÍ SETKÁNÍ?

 • Zahájení + přivítání + úvodní sdílení (vzájemná inspirace)
 • Připomínka principů Nenásilné komunikace pomocí citátu, příběhu apod. spojená se sdílením
 • Uvedení do tématu večera, teoretický úvod, společné zkoumání tématu, demonstrace praktické části, předání instrukcí
 • Praxe ve skupinkách (zpravidla po 2-3 osobách, praxí bývá více, obvykle 2-3)
 • Sdílení poznatků a uvědomění ve skupině
 • Uzavření
 • Celkový čas 2,5 hod (18 – 20:30 hod.) včetně malé přestávky
 • Aplikace Zoom

CO K TOMU POTŘEBUJETE?

 • Počítač nebo chytrý telefon, které vám umožní se přes zaslaný link připojit do konferenčního hovoru s ostatními.
 • Funkční kamera a mikrofon
 • Klidné a nerušené místo.
 • Chuť potkat se s dalšími nadšenci
 • Touhu zkoumat a objevovat sama sebe.

MŮJ ZÁMĚR

Mým záměrem je nabídnout zájemcům své schopnosti a zkušenosti s Nenásilnou komunikací. Společně prohlubujeme uvědomění o sobě, blokujících a omezujících mentálních programech.

Současně tvoříme a posilujeme potřebné návyky formou různých aktivit a společného sdílení a objevování. Postupně tak prohlubujeme i naše vědomí o principech Nenásilné komunikace a naší schopnost je žít v každém okamžiku našeho života, utvářet tak zdravé a vyrovnané mezilidské vztahy.

Způsob, jakým předávám své chápání konceptu Nenásilné komunikace, je založen především na učení se z prožitků a uvědomění, k němuž dochází při praktických ukázkách, při cvičeních a rolových hrách.

Pracujeme s modelovými i reálnými situacemi.

K učení využíváme i situace, které se odehrávají během setkání. Teorie je nezbytné minimum. Těžiště učení spočívá v sebeuvědomění, osobní zkušenosti, prožitku a sdílení.

TÉMATA SETKÁNÍ

Každé setkání je zaměřeno na určité komunikační téma, které budeme společně zkoumat pomocí principů a postupů Nenásilné komunikace. Směřujeme tím k tomu, abychom v reálných životních situacích měli více prostoru pro volbu, jak situaci uchopit tak, aby nám to přineslo více spokojenosti. Témata vybírám podle toho, s čím se v daném období nejvíce setkávám u lidí. Pokud vás zajímá nějaký konkrétní typ situace/tématu, napište mi. Pokud to bude možné zpracuji ho pro některé z budoucích setkání.

PRO KOHO JSOU SETKÁNÍ URČENA?

Setkání navazují na Základní kurz Nenásilné komunikace. Jsou koncipována za předpokladu, že účastníci zvládají základy konceptu Marshalla Rosenberga Nenásilná komunikace, tedy že zažili a uvědomili si, co obnášejí čtyři kroky Nenásilné komunikace, ideálně na nějakém workshopu nebo ve vlastním životě.

TERMÍNY A TÉMATA SETKÁNÍ – JARO 2024

Čtvrtek od 18 do 20:30 hod

11.4.2024: Nevyžádané rady

25.4.2024: Očekávání (Co se můžeme naučit od našich očekávání a jak reagovat, když se střetneme s tím, že někdo něco očekával od nás?)

9.5.2024: Výtky, výčitky, obvinění a kritika (Kde najít zdroje, aby nás neovládl stres a agrese, když slyšíme kritiku? Jak na tyto formy komunikace reagovat, aby byla šance na dialog?) – KURZ ZRUŠEN

REZERVACE

Na každý termín se můžete přihlásit zvlášť podle vašich časových i jiných možností. Nebo se můžete přihlásit na všechny termíny, kterých se chcete účastnit, naráz (zaškrtnutím příslušného dne a částky). Dostanete pak jednu souhrnnou fakturu.

Výrazně usnadníte organizační stránku setkání, pokud se přihlásíte na daný termín alespoň TÝDEN DOPŘEDU. Týden před setkáním dostanou totiž všichni účastníci e-mail s informací, zda se naplnila minimální kapacita 8 lidí, nebo zda je kurz zrušen. Chceme poskytovat jasné informace v předstihu s ohledem ke svobodnému nakládání s časem všech zúčastněných.

Chcete-li si rezervovat místo, postupujte podle následujících pokynů.

Pod oranžovým tlačítkem „PŘIHLÁSIT,“ které je na této stránce, najdete registrační formulář. Ten prosím vyplňte a odešlete.

Vyplněním a odesláním registračního formuláře současně také souhlasíte s OBCHODNÍMI PODMÍNKAMI. Ty mnoho z nás z různých důvodů nečte. Učíme se, jak vnést více života a smyslu i do tohoto formálního kroku. Přečtením OBCHODNÍCH PODMÍNEK se můžete ujistit, zda jsme i v této formální záležitosti za jedno.

CENA

Cena za každé setkání je stanovena v rozmezí 500 až 700 Kč. V přihlašovacím formuláři zaškrtnete jednu ze tří variant ceny (500, 600, 700 Kč.). Volba částky je na vás.

Nabízíme možnost zvolit si částku, která se nachází v uvedeném rozmezí, podle vaší finanční situace, vnímané hodnoty workshopu a ochoty přispět k finančnímu zajištění organizátorky a lektorky.

 • Nižší částka umožňuje přístup k poznání těm, kteří mohou být ve finanční nouzi.
 • Střední částka pomáhá zajistit udržitelnost a pokračování naší práce.
 • Vyšší částkou usnadňujete přístup k seberozvoji těm, kteří nemají momentálně dostatečné finanční zdroje. Díky za vaše přispění.

Život někdy přináší těžko předvídatelné změny. Pokud něco takového nastane a vy se odhlásíte nejpozději do 8 dnů před začátkem workshopu, bude vám vrácena zpět vaše platba.

Zohledňujeme tak nepředvídatelnost ve vašem životě i možnost změnit rozhodnutí a současně bereme ohled na udržitelnost a efektivitu našeho fungování. Více informací se dozvíte v Obchodních podmínkách.

KONTAKT

Organizátorkou kurzů je Jarmila Klimešová: jarmilaklimesova@gmail.com, tel. 732 552 575. Ta vám odpoví i na vaše případné dotazy.

Přijměte tuto nabídku jako pozvání do komunity lidí, kteří si cení mezilidských vztahů, upřímnosti, vzájemnosti, porozumění a jednání bez násilí.

Koučka a lektorka Helena

Fotka od ChristineSponchia z Pixabay