Trénujeme nenásilnou komunikaci on-line

giraffe-613662_1920_christinesponchia_z_pixabay

Potkali jste se již s konceptem Marshalla Rosenberga Nenásilná komunikace a rádi byste tyto principy využívali více ve svém životě? Víte, co jsou čtyři kroky Nenásilné komunikace? Máte to do Prahy daleko nebo vám večerní Tréninková skupina nevyhovuje z jiných důvodů?

Pokud ano, mám pro vás nabídku.

Otevírám prostor pro on-line setkávání se záměrem prohlubovat chápání principů Nenásilné komunikace a zlepšovat se v jejich každodenním použití v běžných životních situacích.

JAK VYPADÁ VITRUÁLNÍ SETKÁNÍ?

 • Zahájení + přivítání + úvodní sdílení (vzájemná inspirace)
 • Připomínka principů Nenásilné komunikace pomocí citátu, příběhu apod. spojená se sdílením
 • Uvedení do tématu večera, teoretický úvod, společné zkoumání tématu, demonstrace praktické části, předání instrukcí
 • Praxe ve skupinkách (zpravidla po 2-3 osobách)
 • Sdílení poznatků a uvědomění ve skupině
 • Uzavření
 • Celkový čas 2,5 hod (18 – 20:30 hod.) včetně malé přestávky
 • Aplikace Zoom

CO K TOMU POTŘEBUJETE?

 • Počítač nebo chytrý telefon, které vám umožní se přes zaslaný link připojit do konferenčního hovoru s ostatními.
 • Funkční kamera a mikrofon
 • Klidné a nerušené místo.
 • Chuť potkat se s dalšími nadšenci
 • Touhu zkoumat a objevovat sama sebe.

MŮJ ZÁMĚR

Mým záměrem je nabídnout zájemcům své schopnosti a zkušenosti s Nenásilnou komunikací. Společně prohlubujeme uvědomění o sobě, blokujících a omezujících mentálních programech.

Současně tvoříme a posilujeme potřebné návyky formou různých aktivit a společného sdílení a objevování. Postupně tak prohlubujeme i naše vědomí o principech Nenásilné komunikace a naší schopnost je žít v každém okamžiku našeho života, utvářet tak zdravé a vyrovnané mezilidské vztahy.

Způsob, jakým předávám své chápání konceptu Nenásilné komunikace, je založen především na učení se z prožitků a uvědomění, k němuž dochází při praktických ukázkách, při cvičeních a rolových hrách.

Pracujeme s modelovými i reálnými situacemi.

K učení využíváme i situace, které se odehrávají během setkání. Teorie je nezbytné minimum. Těžiště učení spočívá v sebeuvědomění, osobní zkušenosti, prožitku a sdílení.

PRO KOHO JSOU SETKÁNÍ URČENA?

Setkání navazují na Základní kurz Nenásilné komunikace. Jsou koncipována za předpokladu, že účastníci zvládají základy konceptu Marshalla Rosenberga Nenásilná komunikace, tedy že zažili a uvědomili si, co obnášejí čtyři kroky Nenásilné komunikace, ideálně na nějakém workshopu nebo ve vlastním životě.

TERMÍNY – PODZIM 2022

Úterý od 18 do 20:30 hod

20.9., 4.10., 18.10., 1.11., 15.11., 29.11., 13.12. 2022

TERMÍNY – ZIMA/JARO 2023

Úterý od 18 do 20:30 hod

24.1., 7.2., 21.2., 21.3., 4.4., 18.4., 2.5., 16.5., 30.5. 2023

REZERVACE

Na každý termín se můžete přihlásit zvlášť podle vašich časových i jiných možností. Nebo se můžete přihlásit na všechny termíny, kterých se chcete účastnit, naráz (zaškrtnutím příslušného dne a částky). Dostanete pak jednu souhrnnou fakturu. Výrazně usnadníte organizační stránku setkání, pokud se přihlásíte na daný termín alespoň týden dopředu. Nejpozději v den konání setkání dostanete e-mail s linkem, pomocí něhož se připojíte.

Chcete-li si rezervovat místo, postupujte podle následujících pokynů.

Pod oranžovým tlačítkem „PŘIHLÁSIT,“ které je na této stránce, najdete registrační formulář. Ten prosím vyplňte a odešlete. Z praktických důvodů naleznete ve formuláři pouze termíny do 4.4.2023. Na další termíny bude možné se přihlásit začátkem jara.

Vyplněním a odesláním registračního formuláře současně také souhlasíte s OBCHODNÍMI PODMÍNKAMI. Ty mnoho z nás z různých důvodů nečte. Učíme se, jak vnést více života a smyslu i do tohoto formálního kroku. Přečtením OBCHODNÍCH PODMÍNEK se můžete ujistit, zda jsme i v této formální záležitosti za jedno.

CENA

Chci zpřístupnit učení se Nenásilné komunikace všem, kteří mají zájem, bez ohledu na jejich současnou ekonomickou situaci. Proto je cena za každé setkání stanovena v rozmezí 150 až 750 Kč. V přihlašovacím formuláři zaškrtnete jednu z pěti variant ceny (150, 300, 450, 600, 750 Kč.).

Nabízíme možnost zvolit si částku, která se nachází v uvedeném rozmezí, podle vaší finanční situace, vnímané hodnoty workshopu a ochoty přispět k finančnímu zajištění organizátorky a lektorky.

 • Nižší částka umožňuje přístup k poznání těm, kteří mohou být ve finanční nouzi.
 • Střední částka pomáhá zajistit udržitelnost a pokračování naší práce.
 • Vyšší částkou usnadňujete přístup k seberozvoji těm, kteří nemají momentálně dostatečné finanční zdroje. Díky za vaše přispění.

Život někdy přináší těžko předvídatelné změny. Pokud něco takového nastane a vy se odhlásíte nejpozději do 7 pracovních dnů před začátkem workshopu, bude vám vrácena zpět vaše platba.

Zohledňujeme tak nepředvídatelnost ve vašem životě i možnost změnit rozhodnutí a současně bereme ohled na udržitelnost a efektivitu našeho fungování. Více informací se dozvíte v Obchodních podmínkách.

KONTAKT

Organizátorkou kurzů je Jarmila Klimešová: jarmilaklimesova@gmail.com, tel. 732 552 575. Ta vám odpoví i na vaše případné dotazy.

Přijměte tuto nabídku jako pozvání do komunity lidí, kteří si cení mezilidských vztahů, upřímnosti, vzájemnosti, porozumění a jednání bez násilí.

Koučka a lektorka Helena

Fotka od ChristineSponchia z Pixabay