Tréninková skupina Nenásilné komunikace

Tréninková skupina Nenásilné komunikace

Máte již zkušenost s konceptem Marshalla Rosenberga Nenásilná komunikace a rádi byste tyto principy využívali více ve svém životě?

Pokud ano, mám pro vás nabídku.

Otevírám prostor pro ty, kdo chtějí vtělit principy Nenásilné komunikace a používat je v běžných životních situacích.

Mým záměrem je nabídnout skupině zájemců své schopnosti a zkušenosti s Nenásilnou komunikací. V bezpečí skupiny 8 až 14 lidí budeme dlouhodobě tvořit a posilovat potřebné návyky formou různých aktivit a společného sdílení a objevování. Postupně tak budeme prohlubovat i naše vědomí o principech nenásilí a naši schopnost je žít v každém okamžiku našeho života.

Způsob, jakým předávám své chápání konceptu Nenásilné komunikace, je založen především na učení se z prožitků a uvědomění, k němuž dochází při praktických ukázkách, při cvičeních a rolových hrách.

Pracujeme zejména s reálnými situacemi, které představují v životě účastníků výzvu, a tak by rádi našli jiný způsob, jak se v nich zachovat.

K učení využíváme i situace, které se odehrávají během setkání. Teorie je nezbytné minimum. Těžiště učení spočívá v  osobní zkušenosti a prožitku.

PRO KOHO JSOU SETKÁNÍ URČENA?

Setkání navazují na Základní kurz Nenásilné komunikace. Jsou koncipována za předpokladu, že účastníci zvládají základy konceptu Marshalla Rosenberga Nenásilná komunikace, tedy že zažili a uvědomili si, co obnášejí čtyři kroky Nenásilné komunikace, ideálně na nějakém workshopu nebo ve vlastním životě.

CO SI ODNESLI TI PŘED VÁMI?

Co si odnesli ti před vámi, se dočtete v referencích

Dva příklady za všechny:

"Pro mne jsou setkání v rámci NVC skupiny takovými ostrovy pozitivní deviace. Jsou v pravidelných intervalech, což je důležité. Za ty dva týdny se člověku všechno nevykouří, a když náhodou ano, zase ho další setkání infikuje určitým nastavením. Pro mne je to nastavení ryzí esencí NVC, tedy moment, kdy se člověk bez ohledu na únavu a náladu dříve či později dostane do nějakého hlubšího kontaktu sám se sebou. Pro tyhle momenty se na setkání těším. Kultivují nenásilí ve mně a nabíjí mne energií a radostí."

"V kurzu nenásilné komunikace jsem se seznámila s cennou technikou pozorovatele. Když se mi jej povede zapojit, jsem hned o pár pater výš než moje "problémy". Jsou jen zdánlivé, není potřeba se v nich topit. Je potřeba pomoci svému vnitřnímu dítěti se cítit dobře, v bezpečí a pak už ta kreativita jede, přichází pochopení sebe i druhých, odpuštění, sebeúcta, úcta k druhým, láska... Začarovaný kruh se může změnit ve spirálu, která jede nahoru, k radosti :-) S láskou a vděčností k vaší společné práci."

TERMÍNY (úterý)

Čeká nás dvakrát devět setkání, z nichž každé trvá 2,5 hodiny. (18 - 20:30 hod.).

18.2., 3.3., 17.3., 31.3., 14.4., 28.4., 19.5., 26.5., 9.6. 2020

6.10., 20.10., 27.10., 10.11., 24.11., 1.12., 15.12., 5.1. a 19.1. 2020/2021

Setkání jsou obsahově jedinečná a neopakují se v rámci obou sérií (podzimní a jarní).

CENA

Cena každé série devíti setkání je 5000 Kč.

Peníze by neměly být problém. Pokud jsou, nebo pokud máte jakýkoliv jiný dotaz, ozvěte se organizátorce Jarmile Klimešové.

Přihlásit se můžete pomocí formuláře na této stránce.

KONTAKT

Organizátorka kurzů Jarmila Klimešová: jarmilaklimesova@gmail.com, tel. 732 552 575. Ta vám odpoví i na vaše případné dotazy.

Přijměte tuto nabídku jako pozvání do komunity lidí, kteří si cení mezilidských vztahů, upřímnosti, vzájemnosti, porozumění a jednání bez násilí.

Koučka a lektorka Helena

Aktuální akce