TANEC ZVANÝ EMPATIE (série večerních workshopů)

TANEC ZVANÝ EMPATIE (série večerních workshopů)

Sedíte v restauraci a číšník si vás nevšímá. Pomalu se vás zmocňuje vztek. Když konečně přijde, ulevíte si a rázem je mezi vámi napětí. Mrzí vás to. Takhle se v klidu a pohodě nenajíte.

Znáte podobné situace? Chcete vycházet s lidmi kolem vás v dobrém? Občas se to ale nepovede a konflikt je na světě. Zůstává vám z toho nepříjemný pocit, taková pachuť a občas i pocit viny?

Právě pro vás je tu série setkání s NENÁSILNOU KOMUNIKACÍ. Na situacích z každodenního života budeme trénovat nové dovednosti:

  • Vědomé zacházení s emocemi a potřebami
  • Porozumění sobě i druhým
  • Pozorování bez souzení
  • Vyjadřování se bez kritiky
  • Uvědomit si, co opravdu chceme
  • Vyjádřit jasně svá přání
  • Poskytnout empatii sobě i druhému
  • Říkat ne s klidem a bez pocitů viny a stejně tak i přijímat odmítnutí
  • Získat úlevu od tíživých myšlenek jejich transformací
  • Spřátelit se se svým vztekem, pocity viny a dalšími emocemi

Nenásilná komunikace je cestou k porozumění hlubokým motivům lidského chování.

V příběhu s číšníkem by mohlo pomoci uvědomění, že ke konfliktu nemuselo dojít, kdybychom měli podle čeho poznat, že o nás ví a přijde, jakmile to bude možné. Toužili jsme po jeho pozornosti, abychom se mohli v pohodě najíst. Tímto uvědomováním si dokážeme rozpustit nepříjemné pocity z celé situace i případný pocit viny z naší reakce.

Přijďte s námi trénovat NENÁSILNOU KOMUNIKACI, abyste dosáhli lepší spolupráce v osobních i pracovních vztazích.

Proč název Tanec?

Protože komunikace je jako tanec. Když jsem nešika, šlapu druhým na nohy, vrážím do nich a pohybuji se mimo rytmus. Na parketu pak vzniká chaos a napětí. Jakmile se uvolním, nechám se vést hudbou a vnímám druhého, můžeme si užít společné kroky a s lehkostí proplouvat od pozorování, pocitů, potřeb a přání jednoho, zase zpět k druhému a tak dál, dokud hraje hudba.

Čeká nás šest setkání, v nichž se budeme nořit postupně hlouběji a hlouběji do tajů komunikace. 

Záměrem je vytvořit bezpečné prostředí pro uzavřenou skupinu, v níž s každým dalším setkáním roste vzájemná důvěra, která tolik pomáhá prohloubit sebepoznávací proces.

Přijďte prozkoumávat vlastní svět emocí a potřeb. Ráda vás jím provedu.

Čeká nás šest setkání, v nichž se budeme postupně nořit hlouběji a hlouběji do tajů Nenásilné komunikace. Každé setkání trvá 2 hodin (18 - 20 hod.). Začínáme 8.3.2017. Termíny dalších setkání jsou: 22.3., 12.4., 19.4., 3.5. a 17.5.

Zaregistrovat se můžete pomocí formuláře pod tímto textem nebo si můžete předběžně rezervovat své místo pro další běh u organizátorky kurzů Jarmily Klimešové na adrese: jarmilaklimesova@gmail.com, tel. 732 552 575. Ta Vám odpoví i na Vaše případné dotazy.

Co si odnesli účastníci setkání, si můžete přečíst v referencích.

Těším se na vás. 

Koučka a lektorka Helena

Aktuální akce